Parkinson revalidatieprogramma van St. Lucas Andreas Ziekenhuis wordt Parkinson Dagcentrum
Vanaf 1 april stopt het Sint Lucas Andreas Ziekenhuis in Amsterdam met het Parkinson revalidatieprogramma, in plaats daarvan komt het Parkinson Dagcentrum.
Wat is het parkinsondagcentrum Sint Lucas Andreas Ziekenhuis?
De behandeling van de ziekte van Parkinson bestaat naast medicatie ook uit het vergroten van de zelfzorg en paramedische begeleiding. Hier springt het Parkinsondagcentrum op in. Het centrum streeft ernaar de patiënt zo zelfstandig mogelijk te laten functioneren met behulp van een gecoördineerde aanpak van de paramedische begeleiding.
Op het Parkinsondagcentrum wordt de patiënt namelijk in 1 dag in kaart gebracht door alle disciplines. Zij kunnen de patiënt en de partner gelijk bruikbare tips geven waar zij in het dagelijks leven direct gebruik van kunnen maken. Ook kan vervolgtherapie geregeld worden.
Hoe ziet de dag eruit?
Voor elke patiënt en partner wordt een eigen programma vastgesteld. De parkinsonscreeningsdag vindt plaats op een dinsdag van 10:00 tot circa 16:30 op de afdeling neurologie (B8). De patiënt wordt gezien door de parkinsonverpleegkundige, fysiotherapeut, neuroloog en op indicatie door de ergotherapeut, logopedie, psychiater of revalidatiearts. Mocht verdere therapie zinvol zijn wordt, met goedkeuring van de patiënt, een 1ste lijns Parkinsonet therapeut in de buurt van patiënt door ons benaderd.
Welke patiënten komen in aanmerking?
Patiënten met de ziekte van Parkinson of een atypisch parkinsonistisch syndroom (MSA, PSP, CBD, LBD) waarbij er ten minste op 2 domeinen aandacht nodig is: fysiotherapie, ergotherapie, logopedie, psychiatrie, revalidatie, informatie door parkinsonverpleegkundige.
Als de diagnose nog niet bekend is, is dit geen probleem.
Hoe geef ik iemand op?
Door een mailtje te sturen naar Parkinsonverpleegkundige Gill McLean (g.mclean at slaz.nl) en Neuroloog Annemarie Vlaar (a.vlaar at slaz.nl).