Apathie

Apathie

7 mei 2015

De term apathie staat voor een verlies aan motivatie, met als gevolg een afname aan doelgericht denken en doelgerichte activiteit, en afgenomen emotionele betrokkenheid. Apathie kan voorkomen in het kader van een andere aandoening, zoals een depressie of dementie, maar kan ook als een losstaand probleem voorkomen. 

Afgenomen kwaliteit van leven

Apathie gaat gepaard met een verminderd functioneren en een afgenomen kwaliteit van leven. Ook de directe omgeving kan erg veel last hebben van de apathie van de patiënt. Er speelt vaak veel onbegrip en frustratie, en apathie leidt niet zelden tot relatieproblemen. Behandelopties voor apathie zijn beperkt, maar een goede dagstructuur met vaststaande activiteiten die leiden tot activering wordt sterk geadviseerd.

Labels:

Terug naar boven