Levodopa met een COMT-remmer

Levodopa met een COMT-remmer

30 mei 2018

Het combinatiepreparaat Stalevo bevat naast levodopa en carbidopa, ook de catechol-O-methyltransferase (COMT) remmer entacapon. COMT is een enzym dat levodopa afbreekt. Een COMT-remmer is een stof die dit proces tegengaat en dus de omzetting van levodopa in het bloed remt, waardoor er meer in de hersenen terechtkomt. Het heeft een beperkt effect, maar maakt de werking van levodopa iets sterker en langer.

Een andere COMT-remmer is tolcapon. Deze werkt op dezelfde manier als entacapon, maar is geen middel van eerste keuze. De reden daarvoor is dat dit middel een kans op ernstige leverproblemen geeft.

Bijwerkingen

COMT-remmers kunnen als bijwerkingen hebben: maag/darmklachten, wanen en hallucinaties. Deze bijwerkingen treden echter maar bij een beperkt aantal mensen op.

Labels:

Terug naar boven