Anticholinergica

Anticholinergica

31 mei 2018

Naast dopamine zijn er nog andere stoffen die in de hersenen een rol spelen bij het soepel laten verlopen van de bewegingen. Een daarvan heet acetylcholine. 

Dopamine en acetylcholine moeten met elkaar in evenwicht zijn. Als er een tekort aan dopamine is, kan dus een positief effect gecreëerd worden door de activiteit van acetylcholine af te remmen. Dit doen anticholinergica.

Anticholinergica hebben soms een goed effect op het beven. Ze hebben niet zo veel invloed op bewegingstraagheid, evenwicht en houding. Ook helpen ze bij overmatige speekselproductie en transpiratie.  Deze medicijnen zijn minder effectief en hebben meer bijwerkingen, zoals verslechtering van geheugenklachten, wazig zien, plasproblemen, droge mond en potentiestoornissen. Bij hoge doseringen kan sprake zijn van hartkloppingen en verhoogde druk in de oogbol. Daarom worden deze middelen slechts beperkt gebruikt.

Labels:

Terug naar boven