Studie leven met de ziekte van Parkinson op jonge leeftijd

Studie leven met de ziekte van Parkinson op jonge leeftijd

13 januari 2021

De ziekte van Parkinson is een veel voorkomende neurologische ziekte. De klachten bij deze ziekte bestaan uit stijfheid, vertraging, trillen en een verstoring van het evenwicht. Hiernaast zijn er minder goed zichtbare klachten van de ziekte van Parkinson.

Diagnose voor 50 jaar

logo-radboud.png

Ongeveer 5-10% van de mensen die de ziekte van Parkinson hebben, krijgen de ziekte voor de leeftijd van 50 jaar. In onze ervaring roept het leven met de ziekte van Parkinson op jonge leeftijd andere vragen en behoefte in de zorg op dan op de oudere leeftijd. Het doel van dit onderzoek is om door middel van een interview inzicht te krijgen in wat het betekent om op jonge leeftijd (<50 jaar) te leven met de diagnose ziekte van Parkinson.

Deelname

U kunt deelnemen aan dit onderzoek wanneer u voldoet aan de volgende criteria:

  • U bent voor uw 50ste gediagnosticeerd met de ziekte van Parkinson door een neuroloog.
  • U bent ouder dan 18 jaar, en kan zelf toestemming geven over de deelname aan het onderzoek.

Contact

Contactpersonen voor het onderzoek:

Bart Post, bart.post@radboudumc.nl

Willanka Kapelle, willanka.kapelle@radboudumc.nl

Labels:

Terug naar boven