| Nieuwsflits 18 november 2022 Geachte heer Vonk,
In deze nieuwsflits leest u meer over de volgende onderwerpen:
- Overpalliatievezorg.nl
- Verlenging toestemming glyfosaat
- De workshop 'Parkinson en de naasten' Elburg
- Verbeteringen bij hulpmiddelen?
- Vragenlijst voor COI-PD studie: cost-of-illness in Parkinson’s Disease
- Proactieve zorgplanning in het verpleeghuis
- Europese subsidie voor studie naar loopstrategieën bij parkinson
- Een vacature voor een patiëntonderzoeker
Veel leesplezier!
| | | | overpalliatievezorg.nl Als u heeft gehoord dat u niet meer beter wordt, komt er veel op u en uw naasten af. Palliatieve zorg gaat over kwaliteit van leven als u niet meer beter wordt. Deze zorg kan helpen om in deze periode nog te doen wat u belangrijk vindt.
Op deze website vertellen Jolanda, Michiel en Jannie over hun ziekte en hoe palliatieve zorg hen ondersteunt. Ook is op deze website meer informatie te vinden over lichamelijke, psychische, sociale zorg, zingeving en andere mogelijkheden. | | | | | Toestemming Glyfosaat niet verlengd? Op 15 november hebben voldoende EU leden het voorstel geblokkeerd van de Commissie om de aflopende toestemming van glyfosaat met een jaar te verlengen. Dat lijkt goed nieuws. PAN Europa juicht dit toe omdat er voldoende wetenschappelijk bewijs is ten aanzien van de onacceptabele risico’s van glyfosaat voor onze gezondheid en het milieu. PAN daagt de Commissie om glyfosaat niet alleen niet toe te laten voor een jaar, maar het gevaarlijke pesticide onmiddellijk te verbieden. | | | | | Verbeteringen bij hulpmiddelen? Wie een hulpmiddel heeft, weet helaas maar al te goed dat er veel kan misgaan. Bij het aanvragen, de levering, het onderhoud of bij een verhuizing, om maar een aantal voorbeelden te noemen waarover afgelopen jaren veel aan de bel werd getrokken. Bent u ook benieuwd of de afspraken die zijn gemaakt ook effect hebben? | | | | | Workshop ‘Parkinson(ismen) en de naasten’ in Elburg Deze workshop is exclusief voor partners en mantelzorgers en is niet toegankelijk voor personen met de ziekte van Parkinson.
Als uw partner of naaste de diagnose Parkinson krijgt, is dat een hele schok en verandert er voor u ook het nodige. In de loop der tijd krijgt uw partner waarschijnlijk te maken met beperkingen en kan het zijn dat er steeds meer op u neerkomt. In de workshop is veel ruimte voor het uitwisselen van ervaringen. De trainers geven een inleiding en werken verder aan de hand van opdrachten en oefeningen. | | | | | Invloed uitoefenen op het wetenschappelijk onderzoek naar parkinson(ismen)? Dit is uw kans! De Parkinson Vereniging laat binnen het wetenschappelijk onderzoek naar parkinson en parkinsonismen de stem van de leden duidelijk klinken. Zo beïnvloedt de Parkinson Vereniging de richting en de kwaliteit van het onderzoek. We hebben een mooie vrijwilligersvacature; misschien iets voor u? | | | | | Vragenlijst voor COI-PD studie: cost-of-illness in Parkinson’s Disease Graag willen wij u informeren over de COI-PD studie. Dit staat voor cost-of-illness in Parkinson’s Disease, of in het Nederlands: kosten van de ziekte van Parkinson. Dit onderzoek wordt uitgevoerd vanuit het Zuyderland medisch centrum en de universiteit van Maastricht. De onderzoekers zoeken deelnemers die een eenmalige vragenlijst willen invullen. | | | | | Proactieve zorgplanning in het verpleeghuis De Parkinson Vereniging vindt het belangrijk dat de zorg in het verpleeghuis aansluit bij wat bewoners en naasten willen. Daarbij is het wenselijk dat professionals en bewoners/naasten met elkaar in gesprek blijven over wensen, waarden en behoeften van de bewoner zodat de zorg hierop aansluit. Dit gesprek kan bijvoorbeeld gaan over wel of niet doorgaan met behandelen, wel of niet reanimeren, een euthanasiewens of over afscheid nemen. Woont of woonde u of uw naasten in 2021/2022 in een verpleeghuis of kleinschalige woonvorm en wilt u een vragenlijst invullen over de proactieve zorgplanning (advance care planning) in het verpleeghuis? Klik dan op onderstaande link van de Patiëntenfederatie! | | | | | Europese subsidie voor studie naar loopstrategieën bij parkinson Onderzoekers van het Radboudumc krijgen samen met drie partners uit andere landen ruim één miljoen euro EU-subsidie voor onderzoek naar compensatiestrategieën voor loopstoornissen bij mensen met de ziekte van Parkinson. | | | | | Parkinson stoppen begint met uw gift! De ziekte van Parkinson is de snelst groeiende neurologische aandoening in Nederland. Ze heeft een grote impact op het leven. Ook steeds meer jonge mensen krijgen deze ziekte. Het is tijd om in actie te komen. Help mee met een donatie en draag bij aan onderzoek, innovatie en voorlichting. Parkinson stoppen begint nu. | | | | |