| Nieuwsflits 24 september 2026 Geachte heer Vonk,
In deze nieuwsflits leest u over de volgende onderwerpen:
- Save the date! Verenigingsdag met ALV
- Première SCHEMERLICHT
- Digitale lezing: Jouw wilsverklaring schrijf je niet alleen
- Parkinson-creatief
- Nieuwe stap naar slimmere diepe hersenstimulatie
Blijf ook op de hoogte via onze website en sociale media! | | | | Save the date! Verenigingsdag met ALV Zet alvast in de agenda: Zaterdag 14 november 2026, 10.30 – 16.00 uur Locatie: Parkinson Café Tiel
Houd de website en nieuwsflits in de gaten voor informatie over het volledige programma en voor aanmelding. | | | | Première SCHEMERLICHT tijdens de Nederlandse Dansdagen in Maastricht In Schemerlicht stelt Marc Vlemmix, winnaar van de Innovatieprijs Nederlandse Dansdagen Maastricht 2025, het veranderende lichaam centraal. De dansers bewegen in hun eigen tempo en ritme als gevolg van parkinson, MS, reuma: traagheid krijgt betekenis en herhaling wordt kracht. In deze ontroerende voorstelling kijken we terug op de ontwikkeling die de dansers, persoonlijk én lichamelijk, hebben doorgemaakt door middel van tien jaar aan beeldmateriaal. We zien hoe de dans van de artiesten in de loop der jaren rijker is geworden, juist dankzij de fysieke uitdagingen waar zij mee leven. Try-out vrijdag 2 oktober 17.00 uur Première zaterdag 3 oktober 13.30 uur
| | | | Digitale lezing: Jouw wilsverklaring schrijf je niet alleen Wat zijn wilsverklaringen en wat kunt u ermee? Ontdek het op zaterdag 3 oktober. Volg thuis online de digitale lezing en maak kennis met drie wilsverklaringen.
Wilt u verdiepende kennis of hulp bij het schrijven? Kom dan naar een bijeenkomst in Assen, Leidschendam of Roermond. U krijgt daar een gratis set NVVE-wilsverklaringen.
Programma: Zaterdag 3 oktober 2026 11.00 -11.45 uur: Digitale lezing over wilsverklaringen 14.00 -16.00 uur: Bijeenkomsten in Assen, Leidschendam en Roermond. | | | | Parkinson-creatief Parkinson Creatief in Ede (van Stichting Parkinson BoXing Nederland) biedt mensen met parkinson de kans om op een ontspannen en inspirerende manier creatief bezig te zijn. Samen schilderen, tekenen of andere creatieve activiteiten doen helpt niet alleen om talenten te ontdekken, maar zorgt ook voor ontmoeting, plezier en onderlinge verbinding.
Creativiteit kent geen beperkingen. Juist samen iets moois maken kan energie geven en bijdragen aan het welzijn. | | | | Nieuwe stap naar slimmere diepe hersenstimulatie Onderzoekers werken aan een nieuwe manier om diepe hersenstimulatie (DBS) slimmer aan te sturen. Bij deze zogenoemde adaptieve DBS past het systeem de stimulatie automatisch aan op hersenactiviteit. Een eerste kleine studie laat zien dat deze aanpak mogelijk kan helpen om gelijkmatiger en stabieler te lopen.
Aan het onderzoek deden vijf mensen met parkinson mee. De resultaten zijn veelbelovend, maar de studie is nog te klein om te kunnen zeggen hoe goed de techniek werkt en voor wie deze geschikt is.
ParkinsonNederland legt in een nieuw artikel uit hoe adaptieve DBS werkt, wat de eerste resultaten laten zien en waarom vervolgonderzoek bij een grotere groep nodig is. | | | | Hartelijk dank voor je lidmaatschap! Door jouw bijdrage worden activiteiten voor mensen met de ziekte van Parkinson of een andere vorm van parkinsonisme of RBD mogelijk gemaakt. Hoe meer leden onze vereniging heeft, hoe groter onze slagkracht is op het gebied van belangenbehartiging, informatievoorziening en het regelen van ontmoetingen met gelijkgestemden.
Samen staan we sterker! Breng een Lid-Maat-schap aan en draag hiermee een steentje bij! Ja, ik help mee en maak een Lid-Maatje aan voor € 25,- per jaar!

| | | |