Parkinson Café Doetinchem
Verslag en Powerpoint van woensdag 26 augustus 2026
Verslag en Powerpoint

##aanhef_nieuwsflits##,

Op woensdag 26 augustus stond het Parkinsoncafé in het teken van muziek. Er werd een presentatie gegeven door Petra Hilderink, muziek therapeut bij Azora. Zij vertelde over de kracht van Muziek, vooral lievelingsmuziek. Muziek maakt verbindingen in de hersenen.
Muziek ondersteund in revalidatie van motoriek en spraak, hierbij wordt gebruik gemaakt van verschillend elementen: tempo, ritme, maat, dynamiek, melodie, harmonie en vorm.

Parkinson(isme) kan het interne tempo verstoren. Muziek kan een externe (ritme) prikkel aanbieden bij de motoriek. Bijvoorbeeld bij problemen met lopen kan er geoefend worden om passen te zetten in een bepaald ritme, met behulp van een metronoom (piepjes in bepaald tempo). Daardoor wordt het lopen krachtiger/steviger.

Daarna hebben we ervaren hoe je kan oefenen op de spraak bij onder andere het volume en articulatie, door middel van zangoefeningen. Eén van de oefeningen die we gedaan hebben is wisselzang, daarbij oefen je vanuit laag zingen naar steeds een hogere toon en vervolgens weer stapsgewijs naar een lage toonhoogte. Het is heel belangrijk welk gevoel je bij muziek hebt. Muziek is heel persoonlijk.
De presentatie is na te lezen op deze website, onder dit verslag.

Tevens bijgesloten de Powerpoint.

Na een korte koffiepauze hebben we genoten van een muzikaal optreden door de mannen van Vocaal Ensemble Keijenborg. Er kwamen veel bekende liederen voorbij en de mensen in de zaal konden niet stil blijven zitten.

We zien u graag weer bij het volgende Parkinson Café op 28 oktober, dan komt Geriater Marie Vriens met het onderwerp ’gedragsverandering’.

Met vriendelijke groet,

Rianne Blom

Het Parkinson Café Doetinchem wordt georganiseerd door een werkgroep van Parkinsonnet Doetinchem in samenwerking met de Parkinsonvereniging, het Slingeland Ziekenhuis, Azora en Sensire.

Klik hier voor onze website
Hartelijk dank voor je lidmaatschap!

De Parkinson en Yoppers Cafés zijn een initiatief van de Parkinson Vereniging. Bedankt voor je lidmaatschap, mede door jouw bijdrage worden activiteiten voor mensen met de ziekte van Parkinson, andere parkinsonismen en RBD mogelijk gemaakt.   

Samen staan we sterker!
Breng een nieuw lid aan en draag hiermee een steentje bij!
Ja, ik help mee en maak een medebezoeker van het Parkinson of Yoppers Café ook lid voor € 3,75 per maand!

Meld nu direct een nieuw lid aan
   

U kunt deze nieuwsflits van de Parkinson Vereniging ook online bekijken. U kunt altijd reageren op deze nieuwsflits door een mail te sturen naar: communicatie@parkinson-vereniging.nl. Ook kunt u uw voorkeuren instellen of uitschrijven op de website.