Een nieuwe manier voor Levodopa-afgifte: Accordion PillTM

Een nieuwe manier voor Levodopa-afgifte: Accordion PillTM

In 2015 zal er een grote klinische studie plaatsvinden naar het gebruik van de Accordion Pill. De Accordion Pill is een product van het Israëlische farmaceutische bedrijf Intec Pharma Ltd. De Accordion Pill bevat levodopa/carbidopa, net zoals de meest gebruikte parkinsonpillen op dit moment.

De afgifte van de levodopa is echter anders dan bij de huidige pillen. De werkende stof zit namelijk in dunne laagjes in een harmonicavorm in een capsule, en dit zou zorgen voor een zeer gelijkmatige afgifte van de levodopa/carbidopa doordat de harmonicalaagjes langzaam oplossen. In de geplande fase 3 klinische studie hoopt Intec Pharma aan te kunnen tonen dat de Accordion Pill een langere therapeutische werking heeft dan de ‘standaard’ levodopa/carbidopa pillen.

Meer informatie (in het Engels) is te lezen op de website van de Michael J. Fox Foundation.

Labels:

Terug naar boven