Creatine heeft geen positief effect op de ziekte van Parkinson

Creatine heeft geen positief effect op de ziekte van Parkinson

In een klinische studie is onderzocht of creatine (creatine monohydraat) een positief of remmend effect heeft bij de ziekte van Parkinson. Dit werd gedaan in een grote dubbelblinde placebo-gecontroleerde studie. In totaal werden meer dan 900 mensen met de ziekte van Parkinson gedurende vijf jaar gevolgd, terwijl ze creatine of een placebo kregen. Er bleken geen significante verschillen te zijn tussen de mensen die creatine kregen en mensen die placebo kregen, waarmee dus is aangetoond dat creatine (creatine monohydraat) geen positief effect heeft op de ziekte van Parkinson. 

Lees meer op: http://www.epda.eu.com/en/news/02-10-medscape/

Onderzoeksartikel

Effect of Creatine Monohydrate on Clinical Progression in Patients With Parkinson Disease:  A Randomized Clinical Trial

Writing Group for the NINDS Exploratory Trials in Parkinson Disease (NET-PD) Investigators

JAMA. 2015;313(6):584-593. doi:10.1001/jama.2015.120.

Labels:

Terug naar boven