Nieuwe technologieën ingezet voor parkinsononderzoek

Nieuwe technologieën ingezet voor parkinsononderzoek

Vorige week heeft Apple ‘ResearchKit’ gelanceerd. Met behulp van ResearchKit op je iPhone kun je, met specifieke apps, meedoen aan wetenschappelijk onderzoek. Daarvoor heeft de Michael J. Fox Foundation in samenwerking met Sage Bionetworks de app Parkinson mPower uitgebracht.

Met Parkinson mPower kunnen gegevens over parkinsonsymptomen worden verzameld. Er kunnen allerlei gegevens worden ingevuld en een aantal testjes worden gedaan op de iPhone. Deze gegevens worden gebruikt voor Fox Insight, een grote, wereldwijde online klinische studie. mPower is (nog) niet beschikbaar in Nederland; alleen inwoners van de Verenigde Staten kunnen de app downloaden en gebruiken.

Meer informatie (Engelstalig) is te vinden op de website van de Michael J. Fox Foundation: https://www.michaeljfox.org/foundation/news-detail.php?new-technologies-amplify-parkinson-patient-voice-in-research

Meer informatie over mPower is te vinden op http://parkinsonmpower.org/ (ook Engelstalig).

Labels:

Terug naar boven