Informatie over fysiotherapie voor mensen met de ziekte van Parkinson

Informatie over fysiotherapie voor mensen met de ziekte van Parkinson

16 oktober 2018

ParkinsonNet heeft een document over fysiotherapie samengesteld voor mensen met de ziekte van Parkinson of een parkinsonisme. Het bestaat uit drie hoofdstukken en is tot stand gekomen naar aanleiding van de richtlijn van het Koninklijk Nederlands Genootschap voor Fysiotherapie.

Zelfmanagement

Het eerste hoofdstuk gaat over zelfmanagement. Zelfmanagement heeft te maken met de manier waarop u verantwoordelijkheid neemt voor uw ziekte. Het eerste hoofdstuk gaat ook in op wat u van de fysiotherapeut kunt verwachten en geeft aanwijzingen wanneer u contact kunt opnemen met een fysiotherapeut.

Intakevragenlijst

Het tweede hoofdstuk is een Intakevragenlijst. Het invullen van de vragen zullen u helpen te bedenken aan welke problemen u wilt werken tijdens de fysiotherapie. Uw fysiotherapeut krijgt door de antwoorden die u invult, een goed beeld van welke problemen u het belangrijkst vindt, en van wat u lichamelijk aankunt.

Mantelzorg en thuiszorg

Het derde hoofdstuk geeft informatie voor mantelzorgers en thuiszorgmedewerkers.

U kunt het document hier inzien of downloaden.

Labels:

Terug naar boven