Sonja is mantelzorger van haar man met PSP

Sonja is mantelzorger van haar man met PSP

7 april 2020

Hoe ga je om met een ongeneeslijke ziekte als parkinson? Filmkoppel Kees Rijninks en Carmen Cobos maakte rondom deze vraag de 2Doc 'Samen'. Als partners krijg je een ongeneeslijke ziekte samen, maar hoe ga je daar mee om? We spraken met Sonja van Koningsbruggen, zij is mantelzorger voor haar man Willem. Haar man kreeg in 2012 de diagnose ziekte van Parkinson.

Parkinsonisme

Inmiddels heeft de man van Sonja van Koningsbruggen al vier jaar de diagnose Progressieve Supranucleaire Verlamming (PSP), een vorm van parkinsonisme. Bij parkinsonisme vind je symptomen terug die horen bij de ziekte van Parkinson in combinatie met andere verschijnselen. 

"Bij parkinsonisme gaat het proces meestal sneller dan bij parkinson," zegt Sonja. "Bij wijze van spreken zou je door middel van medicijnen, dertig jaar met parkinson kunnen leven. Alleen slaan de medicijnen die mijn man heeft niet aan bij het parkinsonisme, waardoor er in zijn geval allemaal symptomen zijn bijgekomen."

Lees het volledige interview met Sonja op de website van Human

Labels:

Terug naar boven