Voorvechter verbod pesticiden met parkinson overleden

Voorvechter verbod pesticiden met parkinson overleden

14 juli 2020

Voorvechter en wetenschapper Henk Tennekes is overleden. Hij leed aan de ziekte van Parkinson. In Nederland is hij in 2009 de eerste wetenschapper die verwoordt dat de massale bijensterfte wellicht veroorzaakt wordt door gebruik van pesticiden.

Bijdrage aan bewustwording

Bij.jpg

In 2010 komt een boek van hem uit ‘A disaster in the making’ waar hij aan de hand van statistieken laat zien dat allerlei vogels ook uit het Nederlandse landschap verdwijnen vanwege de bijensterfte. Hij gaat een gevecht met de chemische industrie aan, wat ervoor zorgt dat hij niet meer aan het werk komt en uiteindelijk in de bijstand belandt.

Door zijn wiskundige onderbouwing worden al snel (binnen drie jaar) drie middelen gedeeltelijk verboden. En nog vijf jaar later volgt een compleet verbod op deze middelen. En dat is snel. Zijn bijdrage is belangrijk geweest voor de bewustwording rondom het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen.

Kort voor zijn overlijden werd Tennekes geïnterviewd door NRC Handelsblad.

Lees hier het interview met Henk Tennekes

Labels:

Terug naar boven