Lekenverslag proefschrift Nicolien van der Kolk

Lekenverslag proefschrift Nicolien van der Kolk

18 oktober 2020

Het is algemeen bekend dat de voordelen van sporten enorm zijn zowel om gezondheid te behouden als te verbeteren. Ook een ziekte als Parkinson lijkt te extra te kunnen profiteren van sporten. Toch is het vaak lastig om te gaan en te blijven sporten. 

Intensief sporten

Voor mensen met Parkinson is dit extra lastig doordat ze een stofje missen in de hersenen (dopamine) waardoor alles trager gaat en het nemen van initiatief verminderd. In het Radboudumc is onderzocht of het lukt om mensen met Parkinson thuis intensief te laten sporten en wat het effect daarvan is op de symptomen van de ziekte. Een half jaar intensieve conditietraining bleek niet alleen mogelijk, maar was ook effectief. In vergelijking met een groep die strekoefeningen deed, was de conditie verbetert en waren de motorische symptomen niet achteruit gegaan. Dat is een bijzonder resultaat voor een ziekte waarbij je normaal gesproken achteruitgaat als je niks doet. 

Bekijk hier een animatie over deze studie:

Labels:

Terug naar boven