Proefschrift over parkinson en parkinsonisme in de late fase

Proefschrift over parkinson en parkinsonisme in de late fase

23 september 2021

Op maandag 27 september om 16.30 uur zal Danny Hommel zijn proefschrift 'Impairment and disability in late-stage Parkinsonism' verdedigen. Danny heeft de afgelopen jaren gewerkt aan de CLaSP-studie. Vanwege de coronamaatregelen is deze promotie (tenzij je bent uitgenodigd) alleen via livestream (Livestream Academiezaal - Radboud Universiteit (ru.nl) ) te volgen.

Korte samenvatting van het proefschrift

De late fase ziekte van Parkinson en parkinsonismen gaan gepaard met symptomen die problemen geven in het dagelijks functioneren. Het is belangrijk om precies te weten hoe vaak symptomen voorkomen en of ze het functioneren beïnvloeden. Ook is het de vraag of behandeling door een expert het functioneren verbetert. Dit proefschrift toont aan dat ernstige problemen met het bewegen bij 77 procent van de mensen voorkomen. Daarnaast hebben meer dan de helft concentratie- en geheugenproblemen, vermoeidheid, bloeddrukdalingen, obstipatie of problemen met het plassen. Psychische problemen komen bij 92 procent van de mensen voor. Problemen met het denken en het bewegen dragen het meest bij aan problemen in het functioneren. Een behandeladvies, door middel van een brief van een expert, verbeterde het functioneren niet. Dit proefschrift toont dat er een grote ziektelast is, waarvoor nog onvoldoende behandeling is. Ook laat het zien dat een simpele oplossing (een expertbeoordeling en een brief) onvoldoende werkt.

Lees hier de Nederlandse samenvatting van het proefschrift

Labels:

Terug naar boven