De invloed van het hoestmiddel Ambroxol op het verloop van parkinson

De invloed van het hoestmiddel Ambroxol op het verloop van parkinson

8 december 2021

In het Universitair Medisch Centrum Groningen start een nieuwe studie met het medicijn Ambroxol. Ambroxol wordt al sinds de jaren zeventig verkocht als medicijn bij vastzittende hoest. Nu zijn er aanwijzingen uit eerder onderzoek dat dit middel in hoge doseringen de ziekte van Parkinson mogelijk kan afremmen. De invloed van Ambroxol op het verloop van de ziekte van Parkinson zal daarom in een geblindeerde studie gedurende 60 weken worden onderzocht.

1.	Het huidige onderzoeksteam van links naar rechts. Hoofdonderzoeker prof. dr. Teus van Laar;  uitvoerend onderzoekers Hanna Slomp, Jeffrey Boertien & Sofie Slingerland; postdoc onderzoeker Sygrid van der Zee.

Lees hier een artikel over Ambroxol en parkinson in Parkinson Magazine 5 - 2021

Op de foto: Het huidige onderzoeksteam van links naar rechts. Hoofdonderzoeker prof. dr. Teus van Laar;  uitvoerend onderzoekers Hanna Slomp, Jeffrey Boertien & Sofie Slingerland; postdoc onderzoeker Sygrid van der Zee.

Labels:

Terug naar boven