Hoogtesimulatie als basis voor behandeling van parkinson: het TALISMAN-project

Hoogtesimulatie als basis voor behandeling van parkinson: het TALISMAN-project

8 december 2021

Tijdens het rijden over een bergpas in Oostenrijk bemerk je minder tremor. Aangekomen in de Pyreneeën gaat het lopen een stuk gemakkelijker en na het verlaten van het vliegtuig in Bhutan, in het Himalaya-gebergte, worden alle symptomen even beter. Het zijn wonderlijke anekdotes van mensen met parkinson die in de bergen een tijdelijke verbetering van hun klachten ervaren. 

TALISMAN-1 logo

De laatste anekdote is van Michael J. Fox, beroemd acteur en zelf levend met parkinson. Onderzoekers van het Expertisecentrum voor Parkinson en Bewegingsstoornissen van het Radboudumc in Nijmegen werden benaderd door de goede doelen organisatie van de acteur zelf om deze anekdotes verder te onderzoeken. Het bracht de onderzoekers op nieuwe ideeën over hoe parkinsonsymptomen beïnvloed kunnen worden. Nu wordt onderzocht of deze verbetering van klachten in het lab nagebootst en mogelijk slim ingezet kan worden, in de zoektocht naar nieuwe behandelingen. Voor de opzet en uitvoering van de studie werken Radboudumc-onderzoekers samen met mensen met parkinson.

Lees het volledige artikel over deze studie in Parkinson Magazine 5 - 2021

Labels:

Terug naar boven