Erasmus MC komende vijf jaar opnieuw expertisecentrum voor PSP en CBS

Erasmus MC komende vijf jaar opnieuw expertisecentrum voor PSP en CBS

23 december 2021

erasmusmc

Mede dankzij de ondersteuning van de Parkinson Vereniging heeft het Erasmus MC in Rotterdam vandaag bericht gekregen dat zij zich voor de komende vijf jaar opnieuw expertisecentrum mogen noemen voor onder andere progressieve supranucleaire verlamming (PSP) en corticobasaal syndroom (CBS).

Wat is een expertisecentrum?

De minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) wijst expertisecentra voor zeldzame aandoeningen aan. Een expertisecentrum bestaat uit een groep zorgverleners en onderzoekers die onderdeel zijn van één of meer afdelingen binnen een ziekenhuis. Om ‘expertisecentrum’ te zijn, moet deze groep zorgverleners en onderzoekers aan diverse voorwaarden voldoen.

Naast veel kennis over en ervaring met de behandeling van een of meerdere zeldzame aandoeningen, is een belangrijke voorwaarde dat een expertisecentrum wetenschappelijk onderzoek uitvoert naar deze zeldzame aandoening(en).

Terug naar boven