Parkinson Magazine: Samen leren over het 'Goede gesprek'

Parkinson Magazine: Samen leren over het 'Goede gesprek'

16 maart 2022

Goede zorg voor mensen met parkinson begint met een goed gesprek. Je begrepen voelen, kunnen zeggen wat voor jou belangrijk is in het leven met de ziekte van Parkinson. Dat zijn belangrijke voorwaarden om de zorg daarop af te kunnen stemmen. Maar een goed gesprek lukt niet altijd, geven mensen met parkinson aan: “Soms ga ik naar buiten en heb ik mijn vragen toch niet gesteld.”

Goed gesprek

Ook zorgverleners vinden het soms lastig om in alle drukte de rust te nemen om te luisteren, of verwachtingen goed af te stemmen. Daarom is een regionaal verbetertraject gestart met een gezamenlijk leerprogramma voor persoonsgerichte gespreksvaardigheden. Daarin oefenen mensen met parkinson en hun zorgverleners samen. Hoe dat gaat en wat dat oplevert, leest u in het artikel in Parkinson Magazine.

Lees hier het volledige artikel in Parkinson Magazine

Labels:

Terug naar boven