Dagboek van een triller - Janneke den Ouden

Dagboek van een triller - Janneke den Ouden

23 juni 2022

“U hebt Parkinson” Janneke den Ouden komt met een origineel, eerlijk en aangrijpend boek over haar leven met parkinson. Janneke beschrijft op openhartige en inspirerende wijze haar strijd tegen mijnheer P, die totaal onverwacht als kwaadaardige metgezel haar bestaan omver schopt.

Dagboek van een triller

Altijd positief blijven

Humor en relativeringsvermogen zijn haar sterkste wapens. Een boek over angsten, verbazing, humoristische situaties en het altijd positief blijven. ‘Leven met parkinson is niet leuk maar het leven zelf is wel leuk.’

Snelst groeiende hersenziekte

Parkinson is de snelst groeiende hersenziekte van dit moment. Het is een ernstige progressieve ziekte waarvoor nog geen medicijn bestaat. Steeds vaker wordt er verband gelegd tussen deze ziekte en de toevoeging van chemische bestrijdingsmiddelen.

Paul van Vliet, cabaretier: ‘Janneke den Ouden zwerft van ongeloof naar het bittere besef van de waarheid. Van hoop naar het zwarte gat van de wanhoop. Van woede naar berusting. Van twijfel naar de zekerheid dat ze er niet onderdoor wil gaan, met altijd haar humor als machtig wapen. Dit boek zal een troost zijn voor wie hetzelfde lot heeft getroffen en een voorbeeld voor wie het geluk heeft zonder mijnheer P. te kunnen leven. Warm aanbevolen!’

Stefan de Walle, acteur: ‘Een persoonlijk, ontroerend, aangrijpend en openhartig boek over het leven met mijnheer P. Een zoektocht naar acceptatie van een sloophamer, een dapper relaas over de worsteling met verlies. Maar met haar doorzettingsvermogen, humor, levenskracht en tomeloze energie inspireert Janneke den Ouden andere ‘parkies’: nú leven, nooit opgeven.'

Dr. E.M.J. Foncke, neuroloog: ‘Tegenover mijnheer P. staat in dit boek mevrouw P. van positief denken. Hét ingrediënt voor het behoud van joie de vivre na de diagnose ziekte van Parkinson.’

Taboe doorbreken

Janneke den Ouden (1959) werkte jarenlang in het theater. In haar vrije tijd maakt ze graag lange wandeltochten in de natuur. Ze liep onder meer naar Rome en Santiago de Compostella. Enkele jaren geleden werd bij haar de ziekte van Parkinson geconstateerd. Een diagnose die ze niet zag aankomen. Zij hoopt door haar boek het taboe over parkinson te doorbreken en de gesprekken erover makkelijker te maken.

Details

Dagboek van een triller
Auteur: Janneke den Ouden
Paperback, 192 pagina's

Prijs: € 19,50

ISBN: 978-94-6443-488-0

Klik hier om het boek te bestellen

Recensie

Lees ook een recensie over Dagboek van een triller die eerder verscheen in Parkinson Magazine.

Recensie in Parkinson Magazine

Labels:

Terug naar boven