Parkinson Magazine: Heads Up

Parkinson Magazine: Heads Up

24 augustus 2022

Sommige mensen met parkinson hebben last van problemen met de bloeddruk. Die kan overdag te laag zijn vooral bij het opstaan, wat je ervaart als licht in het hoofd of duizeligheid op dat moment. Ook kan er ongemerkt in de nacht sprake zijn van te hoge bloeddruk. Reguliere behandeling met medicijnen is in deze combinatie niet mogelijk. Behandelen van het ene  betekent verergeren van het andere. 

Drie oplossingen

Wat we willen weten is of schuin slapen beide problemen tegelijkertijd kan verminderen. Hier zijn namelijk aanwijzingen voor maar het is nog niet afdoende onderzocht. Dat beoogt dit onderzoek alsnog te doen. De deelnemers gaan gedurende zeven weken in verschillende hoeken schuin slapen en doen diverse metingen om het effect te kunnen bestuderen. Naast het effect, kijkt dit onderzoek ook of het haalbaar is om in de thuissituatie in diverse hoeken schuin te slapen en op welke manier dit het beste gedaan kan worden.

Lees hier de volledige publicatie in Parkinson Magazine

Labels:

Terug naar boven