Exportverbod van verboden pesticiden en chemicaliën

Exportverbod van verboden pesticiden en chemicaliën

15 november 2022

We zitten niet stil! Pesticiden worden steeds vaker genoemd als een (mede) veroorzaker van de ziekte van Parkinson. We werken hierin nog steeds samen met onder andere PAN (pesticide action network) Nederland en Europa.

Op 14 november 2022 hebben we in een gezamenlijke brief aan de Minister van Buitenlandse Zaken de heer Hoekstra en de Minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking mevrouw L. Schreinemacher verzocht of zij de EU commissaris voor Milieu (Virginijus Sinkevicius) willen vragen zijn belofte na te komen. Hij zou de export van verboden pesticiden en chemicaliën in 2023 te verbieden.  In het werkprogramma was dit onderwerp weggevallen.

Lees hier de brief: exportverbod van verboden pesticiden en chemicaliën

Exportverbod (pan-netherlands.org)

Labels:

Terug naar boven