170 verschillende pesticiden aangetroffen in mens, dier en milieu

170 verschillende pesticiden aangetroffen in mens, dier en milieu

13 februari 2023

Een groot, Europees onderzoek naar aanwezigheid van pesticiden in het milieu en bij dieren en mensen komt met de eerste resultaten. Dit project SPRINT wordt gefinancieerd door de Europese Commissie.

Lees hier de publicatie hierover op de website van Universiteit Wageningen

Tussentijdse resultaten

De tussentijdse resultaten tonen aan dat bijna overal een mengsel van restanten van bestrijdingsmiddelen te vinden is in de omgeving, en ook in dieren en mensen. Het vervolg van het onderzoek moet uitwijzen wat de effecten van deze mengsels en stoffen zijn op onze gezondheid.

De stof die het meest gevonden wordt is glyfosaat, waar wij (de Parkinson Vereniging) een groot dossier over hebben aangelegd op de website. Glyfosaat moet opnieuw toestemming krijgen van de Europese Unie om gebruikt te blijven worden. Ook op dat dossier roeren wij ons.

Lees hier de informatie over Glyfosaat op de website van de Wageningse Universiteit

Labels:

Terug naar boven