VIP 2 presenteert rapport over de parkinsonwoonafdeling

VIP 2 presenteert rapport over de parkinsonwoonafdeling

22 maart 2023

Fase 1 van het door ParkinsonNL gesubsidieerde ParkinsonNet project ‘Verpleeghuizen op weg naar Integrale Parkinsonzorg – 2’ (VIP2), dat zich bezig houdt met het verbeteren van de parkinsonzorg in verpleeghuizen, is afgerond.

Resultaat VIP-2

VIP_illustratie

Het resultaat is een mooi rapport dat de meerwaarde en kenmerken van een parkinsonwoonafdeling beschrijft. Het is gebaseerd op opgehaalde informatie uit tien parkinsonwoonafdelingen in Nederland, interviews met bewoners van deze woonafdelingen en een werkconferentie.

Het rapport beantwoordt drie vragen:

  1. Wat is de meerwaarde van een parkinsonwoonafdeling?
  2. Welke kenmerken heeft een parkinsonwoonafdeling?
  3. Hoe kan een parkinsonwoonafdeling worden gestart?

Stappenplan

Tevens leest u in het rapport een handig stappenplan over hoe u een parkinsonwoonafdeling start. Het is daarom behulpzaam voor verpleeghuizen die een parkinsonwoonafdeling hebben én voor verpleeghuizen die interesse hebben in het openen van een parkinsonwoonafdeling.

Lees hier het volledige rapport

Meer onderzoek naar parkinson(ismen) is nodig

ParkinsonNL-logo-B-magenta

Wilt u een donatie doen voor wetenschappelijk onderzoek naar de ziekte van Parkinson en parkinsonismen? Steun dan het werk van ParkinsonNL!

Doneer aan ParkinsonNL

Labels:

Terug naar boven