Bayer verbergt onderzoeksresultaten

Bayer verbergt onderzoeksresultaten

28 september 2023

Verzoek tot strafrechtelijke vervolging van Bayer wegens het negeren van de risico’s van glyfosaat voor zwangere vrouwen.

PAN Europe

In een op 27 september 2023 ingediend verzoek tot strafrechtelijke vervolging bij de openbare aanklager van Wenen, hebben GLOBAL 2000 en andere lid-organisaties van het European Pesticide Action Network (PAN) onthuld, dat het producenten-consortium onder leiding van Bayer in haar aanvraag voor de hernieuwde toelating van glyfosaat onder meer ongunstige onderzoeken en gegevens over de carcinogene en neurotoxische effecten van glyfosaat heeft achtergehouden. De klagers zijn van mening dat dit van invloed kan zijn geweest op de door de autoriteiten uitgevoerde risicobeoordeling ten gunste van een hernieuwde toelating. Ze roepen de regeringen van de EU-lidstaten op om op 12 oktober een hernieuwde toelating van glyfosaat af te wijzen.

Lees hier het volledige bericht van Pesticide Action Network

Labels:

Terug naar boven