Proefschrift M. van Hooren over stem- en slikproblemen bij parkinson

Proefschrift M. van Hooren over stem- en slikproblemen bij parkinson

7 december 2023

Donderdag 7 december verdedigt Michel van Hooren zijn proefschrift getiteld ‘the impact of oropharyngeal dysphagia and dysphonia on health-related quality of life in Parkinson’s Disease’ aan de universiteit van Maastricht.

Stem- en slikproblemen zijn een veelvoorkomend probleem bij mensen met de ziekte van Parkinson. Dit proefschrift doet verslag van de impact die stem- en slikproblemen problemen hebben op de kwaliteit van leven van mensen met de ziekte van Parkinson. Stem- en slikproblemen komen in elke fase van de ziekte van Parkinson voor, echter een groot deel van de patienten ervaart weinig last van de klachten ondanks dat er bij slikonderzoek wel problemen gezien worden. Dit kan ervoor zorgen dat mensen met de ziekte van Parkinson minder snel hulp zoeken bij hun slikprobleem. In dit proefschrift worden ook de behandelmogelijkheden van stem- en slikproblemen geevalueerd. Er is een belangrijke rol voor logopedie in de behandeling.

Bericht op website van universiteit Maastricht

Labels:

Terug naar boven