Promotie Martyna Grochowska: Zoektocht door de sterren: De rol van astrocyten bij de ziekte van Parkinson en aanverwante aandoeningen

Promotie Martyna Grochowska: Zoektocht door de sterren: De rol van astrocyten bij de ziekte van Parkinson en aanverwante aandoeningen

16 januari 2024

Vandaag verdedigt Martyna Grochowska haar proefschrift Searching through the stars -  The role of astrocytes in Parkinson’s disease and related disorders aan de Erasmus Universiteit Rotterdam.

Grochowska deed onder begeleiding van Prof.dr. V. Bonifati en Dr. W.J. Mandemakers onderzoek naar de rol van astrocyten. Astrocyten zijn steuncellen die ervoor zorgen dat niet alle stoffen uit het bloed de hersenen kunnen bereiken. Daarnaast zijn ze verantwoordelijk voor de chemische omgeving van de zenuwcellen. Wetenschappers denken dat ze mogelijk een belangrijke rol spelen bij het ontstaan van de ziekte van Parkinson. Het onderzoek dat in dit proefschrift wordt gepresenteerd werpt licht op de manier waarop astrocyten kunnen bijdragen aan het ziekteproces.

Informatie over de promotie van Martyna Grochowska

Het proefschrift van Martyna Grochowska

Labels:

Terug naar boven