Apothekers zijn één werknemer fulltime kwijt aan oplossen medicijntekort

Apothekers zijn één werknemer fulltime kwijt aan oplossen medicijntekort

30 mei 2024

Apotheken en ziekenhuisapotheken waren vorig jaar ongeveer 220 miljoen euro kwijt aan personeelskosten om medicijnentekorten op te lossen. Dat blijkt uit een peiling van beroeps- en brancheorganisatie KNMP. Concreet betekent dat miljoenenbedrag dat een gemiddelde apotheek in ons land één apothekersassistent fulltime kwijt is aan het aanpakken van de tekorten.

NOS

De Nederlandse medicijnmarkt is "totaal verschraald", zegt KNMP-voorzitter Aris Prins. "De belangrijkste oorzaak is dat wij beleid hebben dat totaal gericht is op kostenbeheersing en betaalbaarheid." Daardoor is de Nederlandse markt steeds minder interessant voor farmaceuten en is het moeilijk tekorten op tijd aan te vullen.

Bekijk de video over het gevolg van het medicijntekort bij parkinson

Lees het volledige artikel op de website van NOS Nieuwsuur

Labels:

Terug naar boven