GEANNULEERD: Workshop ‘Parkinson(ismen) en de naasten’ in Veldhoven (VOL)
Deze workshop is exclusief voor partners en mantelzorgers en is niet toegankelijk voor personen met de ziekte van Parkinson.
Als uw partner of naaste de diagnose Parkinson krijgt, is dat een hele schok en verandert er voor u ook het nodige. In de loop der tijd krijgt uw partner waarschijnlijk te maken met beperkingen en kan het zijn dat er steeds meer op u neerkomt. Het kan ook zijn dat uw partner of naaste meer hulp en zorg nodig heeft, en dat u gaandeweg mantelzorgtaken krijgt. Deze zorg verloopt vaak goed, maar kan een grote belasting vormen. Daarom is steun voor de naasten belangrijk. Niet omdat u zwak bent, maar omdat u sterk wilt blijven!
Daarom heeft de Parkinson Vereniging ook het Zorgboek ‘Parkinson(ismen) en de naasten’ gemaakt: een boek met praktische tips over helpen, verzorgen en bijv. het aanvragen van regelingen. Maar ook met tips over hoe u als mantelzorger zelf fit en gezond kan blijven en daardoor de zorg voor uw naaste beter vol kan houden.
Om er voor te zorgen dat de informatie uit het zorgboek in de praktijk toegepast kan worden, bieden wij de workshop ‘Parkinson en de naasten’ aan.
Doelgroep:
Partners, naasten en mantelzorgers van mensen met de ziekte van Parkinson of een parkinsonisme.
Onderwerpen en vragen die tijdens de workshop aan bod komen zijn:
- Hoe ga ik om met de veranderende relatie en de psychische gevolgen van parkinson.
- Wat vertel ik aan mensen in mijn omgeving?
- Waar kan ik steun en hulp vinden?
- Durf ik hulp te vragen en aan te nemen?
- Hoe kan ik grenzen stellen en goed voor mezelf zorgen, ook als ik het gevoel heb dat ik er alleen voor sta?
- Hoe blijf ik in balans en hoe voorkom ik dat ik uitgeput raak?
Werkwijze:
In de workshop is veel ruimte voor het uitwisselen van ervaringen. De trainers geven inleidingen en werken met opdrachten en oefeningen.
Programma:
De workshop start om 12.45 uur (u bent welkom vanaf 12.30 uur)
| 12.45 uur - 13.00 uur | Welkom en kennismaking |
| 13.00 uur - 14.15 uur | Hoe ga je om met de veranderende relatie? |
| 14.15 uur - 14.30 uur | Pauze |
| 14.30 uur - 15.15 uur | Balans tussen draaglast en draagkracht |
| 15.15 uur - 16.00 uur | Hulp vragen en grenzen aangeven |
| 16.00 uur | Afronding |
Trainers
Lousanne van der Werf en Willem van Run