“Ommetje door het Parkinsonbrein”
Het Parkinson Café Almelo is een laagdrempelige ontmoetingsplek voor mensen met de ziekte van Parkinson(ismen), hun partners, familieleden, mantelzorgers en zorgverleners. In een ontspannen sfeer worden er diverse onderwerpen besproken.
Denken bij Parkinson
Op 3 november 2026 gaan we tijdens het Parkinson Café Almelo, samen in gesprek over ‘denken bij Parkinson’. Bij Parkinson kan denken soms meer moeite kosten. Concentreren, onthouden, plannen of meerdere dingen tegelijk doen kan lastiger worden. We noemen dit ook wel een denkhobbel.
Ommetjes
“Ommetje door het Parkinsonbrein” is een begrijpelijk boek over wat Parkinson kan doen met het hoofd en het lichaam. Het laat zien hoe je door omdenken oplossingen kunt vinden om dagelijkse dingen toch te blijven doen. Het helpt om klachten, gedrag en veranderingen beter te begrijpen, bij jezelf én bij de mensen om je heen.
Aan de hand van kaartjes gaan we samen in gesprek:
- Herken je dit?
- Wat helpt jou?
- Welk omweggetje heb jij gevonden?
Gelukkig ontdekken veel mensen gaandeweg hun eigen manieren om met deze veranderingen om te gaan. Soms helpt een klein omweggetje: iets opschrijven, zorgen voor minder afleiding of bewust één ding tegelijk doen.
Door ervaringen met elkaar te delen, ontdekken we dat we niet alles alleen hoeven uit te zoeken. We kunnen van elkaar leren en elkaar inspireren met praktische manieren om het dagelijks leven met Parkinson nét wat gemakkelijker te maken.
Het Parkinson Café is ook een mooie gelegenheid om elkaar te ontmoeten. Een moment om gezellig bij te praten, ervaringen te delen en te luisteren naar elkaar. Herkenning bij een ander kan soms heel waardevol zijn en een gesprek kan nieuwe inzichten geven. Zo kunnen we elkaar inspireren, steunen en laten merken dat we er niet alleen voor staan.
Iedereen is van harte welkom: mensen met Parkinson of parkinsonisme, partners, familieleden, mantelzorgers en andere belangstellenden. We hopen u op 3 november weer te mogen verwelkomen voor een fijne en interessante middag!
Uitnodiging
Dinsdag 3 november, 14.30 – 16.00 uur
Inloop vanaf 14.00 uur
Eerste kopje koffie is gratis
Locatie
AVC Luctor et Emergo
Horstlaan 3, Almelo
Parkeren
Er is ruime parkeergelegenheid. Parkeren kan op de parkeerplaats van Luctor of in de Horstlaan. Wie minder goed ter been is, kan via het blauwe hek naast het gebouw naar binnen.