Ronnie Gardiner Methode (RGM)
Het Parkinson Café is een ontmoetingspunt voor mensen met de ziekte van Parkinson of een andere vorm van parkinsonisme, hun naasten en overige geïnteresseerden. In het café worden lezingen en presentaties gehouden, maar er is zeker ook plaats voor kennismaking, gesprek, discussie, activiteiten en gezellig samenzijn.
Spreker
Diana Ransijn, is als muziekagoog al bijna tien jaar verbonden aan Esdégé-Reigersdaal. Zij komt op 23 juni een presentatie geven over de Ronnie Gardiner Methode (RGM).
RGM
RGM is een gestructureerde, vrolijke beweegmethode op muziek. Je hoeft geen muziekexpert te zijn of een goede danser, iedereen kan het leren. Deze methode is geschikt voor mensen met de ziekte van Parkinson, maar ook na een beroerte, MS, hersenschudding, burn-out etc.
Tijdens een RGM bijeenkomst lees je rode en blauwe symbolen, die staan voor een beweging. Alle symbolen hebben een specifieke klank die je uit moet spreken. Deze acties vereisen activiteit in het hele brein. Uiteraard is er een opbouw, zodat je beetje bij beetje meer symbolen leert herkennen. RGM wordt gegeven in een groep en er wordt bewogen op muziek. Dat maakt het leuk en gezellig om te doen, maar ondertussen werk je hard aan verbetering van o.a. het concentratievermogen, de coördinatie, motorische vaardigheden, lichaamsbalans, spraak, leervermogen, energieniveau, stemming en zelfvertrouwen.
Wetenschappelijk onderzoek toont aan dat mensen met de ziekte van Parkinson baat hebben bij RGM.
Waar
Na de presentatie is er weer tijd om bij te praten en ervaringen uit te wisselen. U bent van harte welkom in wijkgebouw de Groene Schakel aan de Iepenlaan 56 in Schagen. Inloop vanaf 9.30 uur met een kopje koffie of thee. Om 10 uur begint de workshop. De sluiting is rond 11.30 uur.
Vrijwillige bijdragen
De koffie en thee zijn gratis, maar een vrijwillige bijdrage is welkom!
Toegang gratis