Blog: Praten over later

Blog: Praten over later

14 februari 2023 door Ingrid Verbeek

Het moest er toch een keer van komen, Marg en ik zijn ons gaan verdiepen in de toekomst. Met de ziekte van Parkinson weet je dat die toekomst er anders uit ziet dan als je gezond bent en dat is zwak uitgedrukt  'geen leuk vooruitzicht'. Dat maakt nadenken en praten erover niet makkelijker, maar wel noodzakelijker.

later

We hebben al onze moed verzameld en zijn begonnen informatie bijeen te sprokkelen. Over proactieve zorgplanning, wils- en zorgverklaringen, volmachten, kwaliteit van leven, levenstestament, reanimatie en euthanasie. We praten er samen over, schrijven af en toe onze gedachten erover op en leggen de papieren regelmatig weer weg omdat het veel oproept.

Door het over later te hebben komt de toekomst dichterbij. Dat is oké, zolang we het ook maar over het nu blijven hebben.

Bekijk hier alle blogs van Ingrid Verbeek

Reacties

  1. Ria Ria Schreef op 14 februari 2023

    Verstandig! Niet leuk, om te doen, maar wel heel belangrijk. Ben vaak verbaasd, dat mensen zo weinig of nog erger, helemaal niets regelen…

Terug naar boven