Blog: Boksen (Parkinson Boxing)

Blog: Boksen (Parkinson Boxing)

15 maart 2022 door Wilna Capelle

Onze dochter vroeg enthousiast of Hans het leuk zou vinden om te gaan boksen. Zij zou  hem brengen en halen waardoor ik wat tijd voor mezelf had. Hans zei dat hij het wel wilde proberen. De handschoenen kreeg hij ook van haar.

Een week later las ik in het Parkinson Magazine dat een andere man ook enthousiast was.

Hans krijgt privéles. Het gaat om coördinatie, dubbeltaken en conditie-opbouw. Hij krijgt les van een leraar die een speciale aantekening “parkinson” heeft gehaald. Hans krijgt eerst warming up oefeningen: lopen, ballon met stok overslaan, met voeten schuin overstappen, enzovoort. Daarna kan de les beginnen.

Net na de lessen is Hans goed te pas, maar later wordt hij erg moe. Hij staat tijdens de les een half uur op zijn benen, terwijl hij op verschillende manieren tegen een zak moet slaan.  Ondanks de moeheid vindt hij het erg leuk, ook omdat iedereen die het hoort, verbaasd is en er grapjes over maakt. Hans wordt er blij van en daar doen we het voor.

Wilna Capelle

Maart 2022

Bekijk hier alle blogs van Wilna Capelle

Reacties

Terug naar boven