Potentieel parkinsonmedicijn PRX002 klaar voor fase2 onderzoek

Potentieel parkinsonmedicijn PRX002 klaar voor fase2 onderzoek

15 december 2016

PRX002 is een medicijn ontwikkeld door Prothena in samenwerking met Roche. PRX002 blokkeert het eiwit alpha-synucleïne. Alpha-synucleïne speelt een rol bij het fenomeen Lewy bodies welke aan te treffen zijn bij hersendelen die zijn aangetast bij de ziekte van Parkinson.

In 2015 was het middel betreft bijwerkingen in relatie met dosering  al getest op gezonde mensen. PRX002 is nu ook succesvol getest gedurende 28 dagen op 64 parkinsonpatiënten betreffende de bijwerkingen (fase 1B onderzoek). Het middel blijkt veilig bij alle doseringen en dringt tot diep in het centrale zenuwstelsel door. De afname van vrij alpha-synucleïne bedroeg 97%, wat meer is dan werd verwacht. In 2017 zal een fase2 onderzoek plaatsvinden. Hierbij gaat het om uit te vinden wat het therapeutisch effect van PRX002 is op de ziekte van Parkinson. Het is helaas nog onduidelijk in hoeverre het  alpha-synucleïne oorzaak of gevolg is van de ziekte van Parkinson. Het fase 2 onderzoek zal daar informatie over kunnen opleveren. 

Bronnen (Engelstalig):
http://parkinsonsnewstoday.com/2016/11/11/prothena-reports-positive-phase-1b-data-parkinsons-disease-treatment

https://www.michaeljfox.org/understanding-parkinsons/living-with-pd/topic.php?alpha-synuclein

Labels:

Terug naar boven