Wanneer ben ik rijgeschikt bij parkinson?

Wanneer ben ik rijgeschikt bij parkinson?

24 oktober 2023

Het CBR zegt hierover het volgende:

Rijgeschiktheid verschillende rijbewijzen

  • Auto-, motor- en T-rijbewijs

Bij afwezigheid van relevante functiebeperkingen voor de rijgeschiktheid. Als er wel relevante functiebeperkingen zijn bent u rijgeschikt na een positief afgelegde rijtest met de deskundige van het CBR.

  • Vrachtauto- en bus-rijbewijs

Alleen als er geen voor de rijgeschiktheid relevante functiebeperkingen zijn (heel lichte parkinson) kunt u voor een termijn van maximaal 3 jaar geschikt worden verklaard voor groep 2.

Wat is de maximale termijn van geschiktheid?

In Nederland is een rijbewijs in principe tien jaar geldig. Bij een medische indicatie, zoals de ziekte van Parkinson, ligt dit anders. Dan is het rijbewijs korter geldig.

  • Auto-, motor- en T-rijbewijs

De maximale geschiktheidstermijn is vijf jaar. Een neuroloog adviseert echter in zijn medische keuringsrapport vaak drie jaar. Dit wordt altijd overgenomen door het CBR. Het CBR kan constateren dat u weliswaar geschikt bent om nog te rijden, maar wel met aanpassingen in de auto. Voor mensen met parkinson betekent dit vaak de aanschaf van een auto met een automaat. In dit geval wordt het rijbewijs voor één jaar verlengd.

  • Vrachtauto- en bus-rijbewijs

De maximale geschiktheidstermijn is drie jaar.

Labels:

Terug naar boven