Parkinson-café LvC 6 november: Ergotherapie om zelfstandig te blijven

Tips en strategieën om zo lang mogelijk zelfstandig en actief te blijven, ondanks Parkinson.
Kom leren van de ergotherapeut!
Op donderdag 6 november komen we weer bijeen in Beugen. Deze keer voor een leerzame presentatie door ergotherapeut Inge van der Aa.
Een ergotherapeut helpt mensen zelfstandig te blijven bij dagelijkse activiteiten die lastiger worden door een ziekte, handicap, ongeval of veroudering. Ze geven advies, training en kunnen hulpmiddelen aanbieden om taken zoals koken, aankleden, werken en vrije tijd weer mogelijk te maken. Het doel is om mensen (weer) zo zelfstandig mogelijk te laten functioneren in hun eigen omgeving.
Inge ziet veel mensen met Parkinson en heeft gemerkt dat een aantal hulpvragen daarbij vaak spelen. Daarom gaat ze in haar presentatie uitgebreid in op:
- Vermoeidheid en hoe daarmee om te gaan
- Belasting en belastbaarheid: hoe zorg je voor een acceptabele belasting, zowel fysiek als mentaal?
- Energie-verdeling: Hoe plan je je dag zodanig dat je aan de belangrijke zaken toekomt, je niet méér doet dan je aankunt en toch actief blijft?
- Cognitieve functies: Hoe ga je om met uitdagingen op het gebied van concentratie, geheugen, redeneer-vermogen etc.
Ze geeft op al die vlakken concrete tips vanuit het vakgebied van ergotherapie en beantwoordt de vragen die er leven.
Sociale contacten / Bondgenotencontact
De presentatie (inclusief de beantwoording van vragen) zal maximaal anderhalf uur duren, dus er is aansluitend nog genoeg tijd om bij te praten, onderling tips uit te wisselen en meer mensen uit de groep te leren kennen.
Specifieke informatie over de bijeenkomst op 6 november:
- Donderdag 6 november 2025
- 14.00-16.00, inloop vanaf 13.30 uur, nazit tot uiterlijk 16.30
- MFC Het Kruispunt, Kerkplein 6, Beugen
- €5,- per persoon inclusief 1x koffie / thee
Aanmelden is niet verplicht, maar wordt zeer op prijs gesteld: info@parkinsoncafelandvancuijk.nl
Met vriendelijke groet namens Parkinsoncafé Land van Cuijk e.o.
Koen Lucas, dagvoorzitter
« Ga terug naar de homepage van Parkinson Café Land van Cuijk
Bijeenkomsten > 2025
januari
maart
april
- 02-04-2025 02-04-2025 14:00 - Parkinson Sportdag
- 13-04-2025 13-04-2025 15:30 - Ronnie Gardiner oefenmethode: donderdag 1 mei 14.00 in Beugen (NB)