ParkinsonNL vraagt aandacht voor parkinson met de documentaire ‘De gezichten van parkinson’

ParkinsonNL vraagt aandacht voor parkinson met de documentaire ‘De gezichten van parkinson’

11 april 2023

Op 11 april 2023, is het Wereld Parkinson Dag. Een dag waarop veel parkinson-organisaties aandacht vragen voor de ziekte van Parkinson. ParkinsonNL doet dat dit jaar met de documentaire ‘De Gezichten van Parkinson’.

Veel mensen denken dat parkinson een ziekte is die voornamelijk ouderen treft. Dat is niet waar. Parkinson komt steeds meer bij jongere mensen voor en kent vele gezichten. Het beïnvloedt het leven enorm. En dat moeten veel meer mensen weten.

In de documentaire 'De Gezichten van Parkinson' vertellen Kim, Erik, Lilian en Rianne over hun leven met parkinson en over hun veerkracht. Mooie inspirerende verhalen. Neuroloog Rinkse van Koningsveld vertelt over de vele verschillende uitingsvormen van de ziekte. Allemaal zijn ze het erover eens: parkinson moet stoppen en daarvoor is onderzoek hard nodig.

Een 'must see' voor iedereen. 

Bekijk hier deze documentaire

De gezichten van parkinson

Terug naar boven