Online Qigong experiment voor mensen met parkinson

Online Qigong experiment voor mensen met parkinson

27 mei 2025

Qigong is een Chinese 'self-healthcare' methode die erop gericht is de Qi (levensenergie) in je lichaam weer vrij te laten stromen. Wanneer de Qi vrij stroomt, is dat de basis voor een gezond lichaam en geest. De methodes werken met ontspanning, visualisatie, zachte beweging, chants (stem) en meer. In de afgelopen jaren zijn er steeds meer verhalen publiek geworden over de ondersteunende, vitaliserende werking van Qigong bij parkinson. Om een verschil te maken, wordt dan aangeraden om tenminste 2 en bij voorkeur 3 uur per dag te oefenen.

Experiment

qi-gong-1989803_1280

Voor wie dat wil gaan we in augustus het experiment aan. Met ondersteuning van Qigong docente Wabke Bouman, maken we een commitment om gedurende 31 dagen dagelijks 2 à 3 uur te oefenen. Om je hierbij te ondersteunen, is er dagelijks een live online les van 1 uur én ontvang je de opnames van deze lessen. Zo heb je ruim voldoende oefenmateriaal om ook de andere 2 uur per dag mee aan de slag te gaan.

Wanneer?

  • Van 1 t/m 31 augustus.
  • Tijden van de live lessen: maandag t/m donderdag van 16.30 - 17.30 uur en vrijdag t/m zondag van 9.00 - 10.00 uur.
  • Een Whatsappgroep om elkaar te inspireren, steunen, vragen te stellen e.d.
  • Als je Wabke iets wilt betalen, dan is dat welkom, maar het hoeft niet. Het belangrijkste is jouw enthousiasme en commitment (en dat we er ook plezier in hebben met elkaar :-)
  • Meer informatie over Qigong van Wabke op www.wabke.nl. Opgave per mail aan info@wabke.nl.
Terug naar boven