Keuzekaart medicijnen bij beginnende ziekte van Parkinson

Keuzekaart medicijnen bij beginnende ziekte van Parkinson

10 oktober 2022

De keuzekaart medicijnen bij beginnende ziekte van Parkinson beschrijft de medicijnen die gebruikt worden bij beginnende parkinson.

Dit zijn de medicijnen levodopa, dopamine-agonisten, MAO-B-remmers, en, vooral bij jongeren, amantadine en anticholinergica. De keuzekaart geeft onder meer uitleg over de werking van de medicijnen en over welke bijwerkingen kunnen optreden.

Wat is een keuzekaart?

Een keuzekaart is een hulpmiddel voor het gesprek tussen arts en patiënt over de behandelmogelijkheden. Een keuzekaart is een tabel. Boven in de tabel staan de verschillende behandelingen. Per behandeling staan vervolgens in de tabel korte antwoorden op de vragen die leven bij patiënten. Dit geeft inzicht in de verschillen en overeenkomsten tussen de behandelingen. Bespreek met uw arts wat voor u belangrijk is. En waarover u nog meer informatie wilt. Dit helpt u en uw arts bij het maken van een gezamenlijke keuze voor een behandeling die bij u past.

Meer informatie over de keuzekaart

De keuzekaart medicijnen bij beginnende ziekte van Parkinson

Labels:

Terug naar boven