Uitje Parkinson Café Lelystad 6 mei 2025

Het was een vroegertje dit jaar. Om 8.45 moesten we al verzamelen, want om 9.00 vertrok de bus.
We hadden weer een bus met een lift, zodat iedereen makkelijk naar binnen kon komen.
Er waren 2 chauffeurs. Een chauffeur werd ingewerkt om met een bus met een lift te werken.
Iedereen was keurig op tijd en precies om 9.00 vertrok de bus richting Schokland.

In de bus nam Albert het woord om ons welkom te heten:
Beste mensen
Allemaal hartelijk welkom op deze mooie en gezellige bijeenkomst van het Parkinson Café. Marja en Sonja hebben samen met Marion reizen weer een mooie trip samengesteld waar we allemaal van gaan genieten. Deze trip is mede mogelijk gemaakt door een donatie van de Rotaryclub Lelystad, waarvoor onze hartelijke dank.

Mededelingen:

Natascha ons lid van de werkgroep heeft door drukke werkomstandigheden een stap teruggedaan. Ze zet nog wel de verslagen van de bijeenkomsten van het café op de website, maar is niet meer bij de vergaderingen aanwezig.

Zelf loop ik er al een poosje mee, wat de meesten van jullie al weten, maar januari 2026 stop ik met het café ….. dus wanneer er mensen zijn die zelf of iemand weten die belangstelling heeft om zitting te nemen in de werkgroep dan horen we dat graag.

Verder wil ik u allen namens Team Lelystad hartelijk bedanken voor een donatie voor ons team waarmee we op 6 september mee gaan doen aan bike4parkinson. De teller staat nu op € 1785,00 een zeer mooi bedrag. We zijn als team al goed aan het trainen en u kunt ons volgen op de website Bike4Parkinson, team Lelystad

Dan nog een dingetje: vanuit de vereniging is gevraagd om het boek OMMETJES in het Parkinson brein te bespreken en uit te leggen. Ons inziens is het best ingewikkeld en onze vraag is dan ook aan jullie of er iemand daarmee bekend is en bereid is om ons daarbij te helpen?
Dit willen we dan op de eerstvolgende bijeenkomst op 7 juli bepreken. We horen het graag.

In juni is er geen café.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

In Schokland aangekomen werden we verwelkomt met koffie/thee en schokkerbrok (een lekkernij uit schokland). We kregen de gelegenheid om het kerkje te bezoeken waar een film werd gedraaid over het ontstaan van Schokland, In 1995 is Schokland geplaatst op de wereld erfgoedlijst van UNESCO.
Het museum was ook voor ons geopend en we konden een kijkje nemen in het winkeltje.
Inmiddels waren Jan en Lenie Warres ook aangekomen. Zij zouden vanaf Schokland aansluiten.

Uitje PC 2025 1Uitje PC 2025 3Uitje PC 2025 4

Om 11.00 vertrokken we weer. Na het uitdelen van flesjes water reden we naar Sneek, waar we aan boord stapten van een comfortabele rondvaartboot
De trossen gingen los en we voeren door het plaatsje Sneek met soms hele smalle doorgangetjes en bruggen die voor ons open moesten. Ook mooie bezienswaardigheden.

Tijdens de boottocht konden we genieten van een heerlijke lunch met soep en een kroket. Na Sneek bracht de boot ons langs mooie stukjes Friesland. De stuurman vertelde onderweg wat er te zien was. We kregen nog een drankje en iedereen zat geamuseerd te kletsen en naar buiten te kijken. Een paar mensen kwamen ook buiten kijken. Via IJlst en Heeg kwamen we na een relaxte boottocht aan op het eindpunt: Woudsend.
Daar stond de bus van Marion reizen al op ons te wachten.
Uiteraard werd de jaarlijkse groepsfoto gemaakt. Dit keer tussen de bus en de boot.
Nadat iedereen weer in de bus was gestapt gingen we op weg naar Lelystad. Natuurlijk gingen we met de pet rond voor de chauffeur, en werden er snoepjes uitgedeeld. Rond 15.30 kwamen we weer veilig aan in Lelystad.
We kunnen terugkijken op een geslaagde dag. Een dag die voor alle 42 deelnemers is omgevlogen.

Namens de werkgroep

Uitje PC 2025Uitje PC 2025 5

Uitje PC 2025 6Uitje PC 2025 7

Uitje PC 2025 8Uitje PC 2025 9

« Ga terug naar Parkinson Café Lelystad

Terug naar boven