Vakantie en vrijetijdsbesteding. 29 januari 2025.

woensdag 29 januari 2025 14:30

Verslag door André van Baelen.

Jacqueline van der Linden, Parkinsonverpleegkundige aan het Medisch Centrum Spijkenisse, houdt een inleiding over Vakantie en vrije tijd, en dan specifiek gericht op aandachtspunten voor parkinsonpatiënten. Ze nodigt aanwezigen uit vandaag hierover van gedachten te wisselen en tips met mekaar uit te wisselen.

Achtereenvolgens komen onderwerpen aan de orde als: Wat verstaan we onder vakantie? Effect van vakantie houden (vakantie als medicijn); hoe belangrijk vinden we vakantie en wat doet ieder (binnen- en buitenland)? Met welk (aanpassingen binnen het) vervoer (auto/ bus/ trein/ vliegtuig/ boot) gaan we op vakantie en welke tips hebben we daarbij? Welke (aangepaste) accommodaties en speciale reisbureaus zijn er? (zoals De Zonnebloem; een zorgboerderij; een buurtzorgpension;…). Wat zijn tips voor vakantie in eigen land? Hoe kunnende zorgtaken worden ingevuld tijdens de vakantie en welke rol hebben mantelzorgers dan wel specifieke reisbegeleiders? Hoe kunnen we omgaan met het medicijngebruik tijdens vakantie (medicijnpaspoort/ medicijnverklaring/ extra voorraad medicijnen).

Naast vakantie uitwisselingen werd er verder van gedachten gewisseld over de vele vormen van vrije tijd besteding die ook Parkinsonpatiënten kunnen invullen. Het was een ontspannen middag met vooral vakantiegevoelens! Dankjewel Jacqueline.

« Ga terug naar Parkinson Café Rotterdam

Logo Parkinson_CAFE_300

Spijkenisse Medisch Centrum
Ruwaard van Puttenweg 500
3201 GZ Spijkenisse

E-mail: info@parkinsoncaferotterdam.nl

 

Samen staan we sterker!

De Parkinson Vereniging is dé vereniging van en voor mensen met de ziekte van Parkinson of een parkinsonisme en hun naasten. Het is daarmee ook dé plek waar iedereen met zijn vragen over parkinson(ismen) terecht kan.

Word lid van de Parkinson Vereniging
  • We zorgen voor informatie

    Wij zijn de gids naar betrouwbare, actuele en vindbare informatie over leven met parkinson(ismen).

  • We behartigen uw belangen

    Wij zetten ons in voor beschikbaarheid van behandelingen en we vertegenwoordigen de stem van mensen met parkinson(isme) in onderzoek en richting politiek en media.

  • We regelen ontmoetingen

    Zodat u tips en ervaringen kunt uitwisselen en in contact kun komen met gelijkgestemden.

Terug naar boven