Nieuwsbrief september 2025

donderdag 18 september 2025 14:30

18 september 2025 Valpreventie voor mensen met Parkinson

Daan Bruning fysiotherapeut bij Fysiotherapie Bruning

Valpreventie is essentieel voor mensen met Parkinson, omdat zij een verhoogd risico op vallen hebben. Valrisico’s kunnen voor mensen met Parkinson uniek zijn en zijn vaak gerelateerd aan de symptomen van de ziekte.

Er zijn in Nederland drie valpreventieve beweeginterventies erkend door het RIVM: Vallen Verleden Tijd, In Balans en Otago. 

Bron: https://www.veiligheid.nl/sites/default/files/2024-05/Infographic%20overzicht%20valpreventieve%20beweeginterventies.pdf

U traint veelal in kleine groepjes en onder begeleiding van een gespecialiseerde fysiotherapeut. De oefeningen worden zorgvuldig afgestemd op uw persoonlijke niveau, zodat u veilig en effectief kunt werken aan uw fitheid.

Het is belangrijk om te overleggen met uw zorgverleners om een gepersonaliseerd plan te maken dat rekening houdt met individuele behoeften en mogelijkheden.

Landkaart valpreventie professionals

 https://www.veiligheid.nl/themas/valpreventie/tool/landkaart-valpreventie-professionals?

De vraag naar gecertificeerde professionals voor het geven van een erkende valpreventieve beweegtraining voor ouderen is groot. Zeker nu gemeenten de opdracht hebben gekregen om dit structureel en grootschalig te organiseren. De interactieve kaart geeft een overzicht van de professionals die gecertificeerd zijn om In Balans, Otago of Vallen Verleden Tijd te geven. Je kan selecteren op plaatsnaam of postcode.

Gekoppelde documenten
TitelBestandsgrootteMIME-type
2025-09 N - Nieuwsbrief september 2025.pdf197,3 kBapplication/pdfdownload

« Terug

Archief > 2025 > september

Terug naar boven